Tehetséges szombathelyi és Vas megyei gyerekek: a művészeti fesztivál eredményei

Idén 8. alkalommal rendezte meg az AGORA Szombathelyi Kulturális Központ az AGORA – Gyermekművészeti Fesztivált.

Az alsó – és felső tagozatos diákok 6 művészeti ágban mutatkoztak be. A két nap során 81 műsorszámot és 227 szereplő volt látható a megújult Művelődési és Sportház nagyszínpadán.

Alsósok

A gyerekek produkcióit szakmai zsűri értékelte. A vers és mesemondókat Prikazovics Ferenc előadóművész, a Mesebolt Bábszínház igazgató helyettese (a zsűri elnöke), az ún. egyéb kategória (színdarab, mai dal) képviselőit Németh Judit, a Weöres Sándor Színház színművésze, a népdalénekeseket és a népi hangszereseket Tanai Erzsébet  és Pintér Anikó népdalénekesek, népzeneoktatók, együttes vezetők figyelték és segítették tanácsaikkal.

A modern táncosokat Rimányi Judit- táncpedagógus értékelte. Ugyancsak a zsűri munkáját segítette Kiss Andrea, az AGORA ifjúsági szakágazati vezetője.

Az alsósok ederményei

Eredmények

Vers:

Kiemelt díj:

Perjési Bálint, Reményik Evangélikus Általános és Művészeti Iskola (1. osztály)

Kiemelt díj: Tóth Karola, Gothard Jenő Általános Iskola (3.osztály)

Mese:

I. hely Bernáth Ákos, Jáki Nagy Márton Általános Iskola  (3.osztály)

II. hely Molnár Bence, Paragvári Utcai Általános Iskola (2.osztály)

III. hely Kovács Anna, Reményik Evangélikus Általános és Művészeti Iskola (3.osztály)

III. hely Kis Mária, Jáki Nagy Márton Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola (3.osztály)

 

Egyéb kategória (színdarab, mai dal):

I.                   hely   Oladi Általános Iskola 1.C. (Művészeti Osztály)

II.                hely   Derkovits Gyula Általános Iskola  4.A osztály

Modern Tánc:

I.                   hely Dance Jam Tánccsoport alsó tagozat, Béri Balog Ádám Általános Iskola

II.                hely Ligler Emma—Novák Marcell

Ligler Emma Oladi Általános Iskola Nyitra Utcai Általános Iskola

Novák Marcell Derkovits Általános Iskola

III.             hely Reményik Sándor Evangélikus Isk. És Művészeti Isk. 2.3.4. osztályos tanulói

Népdal, hangszeres népzene:

I.                   hely Szemes Barnabás és Völgyi András Barnabás                                                                  Zrínyi Ilona Általános Iskola (2.osztály)

II.                hely Táncos Krisztofer Zoltán, Dr. Nagy László Beszédjavító Általános Iskola – Kőszeg (2. osztály)

 

Felsősök és középiskolások

A vers és mesemondókat Merklin Ferenc középiskolai tanár, előadóművész, televíziós műsorszerkesztő (a zsűri elnöke), az ún. egyéb kategória képviselőit (színdarab,hangszeres zene) Nagy Gábor  a celldömölki Soltis Színház vezetője, színésze figyelték és segítették tanácsaikkal.

A modern táncosokat Gellért Tünde Győrből, a Gracia Művészeti Intézet igazgatója, nívódíjas táncpedagógus, a sporttáncok mestere értékelte. A legnagyobb számú indulót jelentő mai dal kategóriában pedig Horváth Meggie énekesnő segítette tanácsaival a fellépő diákokat.

Ugyancsak a zsűri munkáját segítette Kiss Andrea, az AGORA ifjúsági szakágazati vezetője.

FELSŐSÖK

VERS KATEGÓRIA:

I.hely:             Petovári Lilla

Paragvári Utcai Általános Iskola  7. osztály

II. hely:           Janzsó Ádám

Zrínyi Ilona Általános Iskola 6.c osztály

III. hely:         Gubián Ádám

Oladi Általános Iskola Nyitra Utcai Általános Iskola 6. osztály

 

MESE KATEGÓRIA:

Kiemelt díj:     Asztalos Attila

Brenner János Általános iskola és Gimnázium 5. m. osztály

 

NÉPDAL, HANGSZERES ZENE:

I.                   hely Hangyaboly Népzenei Együttes, Bartók Béla Zeneiskola  (6-9. osztály)

II.                hely Gerlice Népdalkör, Paragvári Utcai Általános Iskola (4-8. osztály)

III.             Tanke Zice – Tamburazenekar, Szentpéterfai Horvát – Magyar Kétnyelvű Nemzetiségi

Általános Iskola (4-7. osztály)

 

MAI DAL KATEGÓRIA:

Kiemelt díj:     Fogl Noémi

Brenner János Általános Iskola és Gimnázium  8. osztály

Kiemelt díj:     Kelemen Patrícia

Szentpéterfai Horvát- Magyar Kétnyelvű Nemzetiségi Általános Iskola 7. osztály

Különdíj:        The Crome

Oladi Általános Iskola, Szombathelyi Waldorf Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola 8. osztály

 

MODERN TÁNC KATEGÓRIA:

I.hely:             Dance Jam tánccsoport 6-7. osztály

Béri Balog Ádám Általános Iskola, Kőszeg

Négy évszak

II. hely:           Dance Jam tánccsoport  7-8. osztály

Béri Balog Ádám Általános Iskola, Kőszeg

Pipacsok virulnak bársony szirmaikkal

III. hely:         Dance Jam tánccsoport  6-7. osztály

Béri Balog Ádám Általános Iskola, Kőszeg

Ülök egy rózsaszínű kádban

Különdíj:        Gubián Ádám-Németh Janka Blanka  .

Nyitra Utcai Általános Iskola  6. osztály

Különdíj:        Szombathelyi Derkovits Gyula Általános Iskola  5.b

 

EGYÉB KATEGÓRIA:

Kiemelt díj:     Szovák Kitti

Szombathelyi Derkovits Gyula Általános Iskola 6.b

Kiemelt díj:     Stercz Gellért – Tóth Kristóf

Reményik Evangélikus Általános és Művészeti Iskola 8. osztály

 

KÖZÉPISKOLÁSOK

 

MAI DAL KATEGÓRIA:

I. hely:            Cseh Anna

Premontrei Gimnázium 9. osztály

I. hely:            Szabó Tímea

Premontrai Gimnázium 11. osztály

II. hely:           Ferencz Nóra Zsuzsanna

Kereskedelmi és Vendéglátói SZKI  11 A

III. hely:         Kustos Adrienn

SZSZC Savaria Közlekedési Szakképző Iskolája és Kollégiuma  10.A

III. hely:         Werderits Ivett

Orlay Kereskedelmi Szakközépiskola

MODERN TÁNC KATEGÓRIA:

Kiemelt díj:     Dance Jam tánccsoport középiskolás korosztály

Szürke képzetek

EGYÉB KATEGÓRIA:

Kiemelt díj:     Kakas András

SZSZC Savaria Közlekedési Szakképző Iskolája és Kollégiuma  11.ER

Szólj hozzá!

Legyél te az első hozzászóló!

Visszajelzés
wpDiscuz